Zajęcia promujące zdrowe odżywianie

10 kwietnia klasy I-III wzięły udział w zajęciach promujących zdrowe odżywianie. Dzieci dowiedziały się, co należy często jeść, a czego unikać. Przeprowadzony eksperyment polegający na  dodaniu dużej ilości cukru do wody miał zobrazować tak lubiany przez dzieci napój, wszystkim bardzo smakował, więc nadzieja nasza, że takie napoje zostaną wyeliminowane, upadła. Pocieszające jest jednak to, że dzieci   również bardzo lubią pić wodę i jeść owoce. Pani Emilii Naruszewicz z Sanepidu dziękujemy za przekazaną wiedzę.

Wiadomości zdobyte przez uczniów na zajęciach 10 kwietnia,  mogły być wykorzystane  podczas zajęć praktycznych  12 kwietnia. Dzieci samodzielnie przygotowały pyszną, kolorową  sałatkę owocową. Taka witaminowa przekąska jest alternatywą dla słodyczy, które tak bardzo lubimy. Pani Aneta Życzewska szczególną uwagę zwróciła  na higienę pracy. Uczniowie pokazali, że potrafią bezpiecznie posługiwać się nożem podczas krojenia owoców na małe kawałki.

Na zakończenie zajęć odbyła się wspólna degustacja. Dzieciom wyjątkowo smakowały owoce w takiej postaci, tym bardziej, że był to efekt ich pracy.