Święto Patronalne

Od roku 2008 naszej placówce patronuje św. Filip Smaldone. W okolicach czerwca, tradycyjnie obchodzimy Święto Ośrodka, podczas którego przypominana jest sylwetka tej wspaniałej postaci.
W tym roku społeczność Placówki uczestniczyła w wielu wydarzeniach, uświetniających ten dzień.
Rozpoczęliśmy od złożenia kwiatów pod tablicą pamiątkową, aby potem przeżywać Eucharystię w Kościele PWN Marii Panny Królowej Polski. Zaszczytem naszej placówki jest posiadanie relikwii św. Filipa Smaldone, która corocznie jest udostępniana wiernym w czasie modlitw czerwcowych.
Po oficjalnej części obchodów, rozpoczął się dzień atrakcji i świętowania. Uczniowie przedstawili adaptację bajki o niegrzecznym jeżyku, a następnie na terenie przy boisku szkolnym została wkopana „Kapsuła czasu”, do której wychowankowie i nauczyciele włożyli przesłanie dla przyszłych pokoleń.
Radosny nastrój podkreśliły kolorowe czupryny i malowane twarze, które wykonały uczennice z zaprzyjaźnionego Zespołu Szkół Technicznych z Olecka. Atrakcją były też zawody w tworzeniu olbrzymich baniek mydlanych i zawody w rzutach do celu balonikami z wodą.
Muzyczną oprawę zapewnił zespół muzyczny, przy akompaniamencie którego wszyscy chętni mogli zaśpiewać znane utwory.
Zwieńczeniem dnia pełnego atrakcji był pyszny posiłek, z deserem w postaci lodów.