ul. Słowiańska 2, 19-400 Olecko
+48 87 520 30 62
sekretariat@oswg.olecko.pl

Poznaj Polskę

logo programu Poznaj Polskę

Uczniowie z naszych szkół uczestniczyli w przedsięwzięciu Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę”. Dzięki temu w roku szkolnym 2021/2022 zostały zorganizowane wycieczki, wspomagające realizację podstaw programowych.

Uczniowie z klas IV – VIII wyjechali w dniach 19 – 21 maja 2022 roku do Warszawy, podczas których zwiedzali najważniejsze miejsca, związane z historią Polski, odpoczywali, a także zdobywali nowe umiejętności.

Podczas pobytu zwiedzili Bibliotekę Uniwersytecką, Zamek Królewski, Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie, Muzeum Powstania Warszawskiego oraz autentyczny fragment muru Getta Warszawskiego. Dodatkową atrakcją były zajęcia w Centrum Nauki „Kopernik”, które pozwoliły na odkrywanie praktycznego wymiaru nauki.

Najmłodsi uczniowie, z klas I – III, w dniu 24 maja 2022 roku, skorzystali z jednodniowej wycieczki do Białegostoku, podczas której zwiedzili Teatr Lalek, a następnie brali udział w atrakcjach Wioski Tematycznej Przysiółek Szlachecki Pacowa Chata w Krypnie Wielkim.

W teatrze poza obejrzeniem przedstawienia pt. „Czerwony Kapturek” uczniowie uczestniczyli w warsztatach teatralnych, dzięki którym pogłębili wiedzę o teatrze od strony pracy za kulisami.

W Pacowej Chacie dzieci wzięły udział w warsztatach historycznych „Jak to dawniej było…”. Poznały życie ludzi w dawnych czasach – piekły podpłomyki, wykonywały ozdoby z gliny, prały na tarze, strzelały z łuku, dowiedziały się o życiu rycerzy i dam dworu.

Dzięki wycieczce uczniowie mieli okazję zaspokoić swoją ciekawość oraz naturalną potrzebę poznawania świata poprzez oglądanie różnego rodzaju eksponatów oraz udział w praktycznych zajęciach.

Oba wyjazdy edukacyjne zostały dofinansowane ze środków budżetu państwa w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”.

W wycieczce klas I – III wzięło udział 12 uczniów i 4 opiekunów, natomiast w wyjeździe do Warszawy uczestniczyło 16 uczniów z klas IV – VIII z pięcioma opiekunami.