Podsumowanie grudnia

Grudzień to bardzo ciekawy miesiąc w roku. Zadziało się dużo dobrego! Uczymy się nieco bardziej zwięźle formułować nasze myśli, wypowiedzi i tekst pisany. A co takiego się wydarzyło? Drugiego grudnia na uroczystości wręczenia odznaczeń państwowych z okazji Międzynarodowego Dnia z Niepełnosprawnościami w Pałacu Prezydenckim, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda odznaczył nauczyciela wychowania fizycznego panią R. Jakubowską – złotym Krzyżem Zasługi. Gratulujemy! Ponadto w grudniu odbyły się trzy spotkania społeczności – 4 grudnia w centrum Olecka podczas „Iskierki dobra” ubrani w niebieskie koszulki i mikołajowe czapki zaśpiewaliśmy „Pastorałkę od serca do ucha”.
6 grudnia w dzień niesienia radości innym ludziom, byliśmy w fabryce św. Mikołaja. 22 grudnia uczestniczyliśmy w spotkaniu z okazji „Jasełek”. To cudowne mieć takich ludzi wokół siebie. Życie to ciągła zmiana – polega na odkrywaniu i poznawaniu siebie oraz dopasowaniu się do otaczającego nas świata.
W dniu św. Mikołaja z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami pojechaliśmy do Augustowa, gdzie zaprezentowaliśmy nagranie utworu pt. „Przeżycia” autorstwa pana Tomasza Katany i Justyny Parzych przy akompaniamencie Dawida Siedleckiego. Niebawem do ponownego powtórzenia utworu już na żywo doszło w dniu 7 grudnia na przeglądzie artystycznym „Widziadło”. Do wysłuchania clipu video zapraszamy na youtube.
Grudzień przyniósł jeszcze dwa duże wydarzenia! Szkolne Koło Wolontariatu wraz z opiekunem Arturem Sobolewskim dziękuje wszystkim, którzy przyłączyli się do organizowanej przez nas po raz kolejny akcji „Świąteczna Paczka”. Przy wysokiej stopie inflacji i skromniejszych zebranych środkach, obdarowaliśmy w tym roku 3 rodziny. Z kolei Rada Rodziców ze szkolnym kołem wolontariatu zorganizowała zbiórkę na rzecz Hospicjum w Jaśkach k. Olecka. Dziękujemy za okazane serce! Nasza pomoc sprawiła, że w wybranych domach zagościła radość, nadzieja i przekonanie, że Nikt nie jest na tym Świecie sam.
Grudzień to także profilaktyka! Każdy z nas z pewnością niejeden raz zadawał sobie to pytanie: „Jaki jestem? A przecież każdy z nas jest inny! Znając siebie, możemy także zachęcić innych do pozytywnego myślenia o sobie. Mogą Wam w tym pomóc zajęcia, w których my już uczestniczyliśmy: „Moje mocne strony”, „Smartfon jak narkotyk”, „Smaki życia”, „Cukierek”.
Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia uczestniczyliśmy w szkolnym kiermaszu świątecznym. Podczas kiermaszu sprzedawano wytwory pracy – głównie artykuły wykonane własnoręcznie przez uczniów, rodziców i bliskich oraz nauczycieli, m.in. : rękodzieło – dekoracje i ozdoby świąteczne, kartki. Cały dochód ze sprzedaży został przeznaczony na rozwój uzdolnień wychowanków.
Koniec grudnia jest zawsze wyjątkowy, bo wraz z nim zaczynamy nowy rok! Z tej okazji życzymy Wam wszystkiego dobrego i zachęcamy do regularnego obserwowania nas na Facebooku i na stronie www. To naprawdę ważne mieć ludzi, którzy rozumieją co się u nas dzieje i z którymi można pogadać o wszystkim.
Zrelacjonował: Artur Sobolewski