Grudniowe przeżycia

W ramach akcji „Razem na święta”, organizowanej pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki, uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 oraz Specjalnej Szkoły Przysposabiającej do Pracy, przy współpracy z Samorządem Wychowanków, przygotowali szereg aktywności.
Jak nakazuje tradycja, ostatnie tygodnie grudnia upłynęły na wypiekaniu i ozdabianiu słodkich pierniczków, wykonywaniu błyszczących od cekinów ozdób choinkowych i kartek bożonarodzeniowych.
Uczniowie obdarowali nimi osoby z najbliższego otoczenia, którym czasami trudno podziękować za uśmiech, pomoc i życzliwość. Wśród nich byli nauczyciele, wychowawcy w internacie, pracownicy administracyjni szkoły, ale też Panie z pobliskiej apteki, przychodni, sklepu zoologicznego, rybnego, warzywniaka i sklepów spożywczych oraz Panowie z zaprzyjaźnionych ze szkołą firm. Uczniowie wszystkim złożyli podziękowania za okazane serce i życzyli zdrowych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku!
Pięknie udekorowane lukrem i różnymi posypkami pierniczki, pachnące i zapakowane w pudełeczka, trafiły też do rodzin i znajomych uczniów.
Świąteczny stroik wraz z życzeniami został przekazany zaprzyjaźnionym emerytom z Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Olecku, podczas pełnego wzruszeń i uśmiechów spotkania w ich siedzibie.
Coroczna zbiórka w ramach akcji „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem” zaowocowała wsparciem siedmiu rodzin z naszej placówki. Zostały one obdarowane paczkami z produktami pierwszej potrzeby oraz upominkami na świąteczny stół.
Przedświąteczna działalność swym zasięgiem objęła też zwierzęta. Wychowankowie internatu z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego przekazali schronisku „Cztery łapy” w Olecku zużyte koce z przeznaczeniem na legowiska dla przebywających tam psów.
Zwieńczeniem grudniowych przeżyć był występ dla społeczności placówki. Jasełka pod kierunkiem siostry Angeliny, wspieranej przez panią Iwonę i Anetę wzbudziły wiele pozytywnych emocji i napełniły widownię dobrą energią. Kolędy, życzenia i nieprzemijająca historia narodzin Jezusa, przedstawiona przez uczniów, wzruszyła i wprawiła w przedświąteczny nastrój wszystkich uczestników.
Wierzymy, że magia dobrych uczynków pozostanie z nami na kolejne lata. Wszystkim czytelnikom składamy życzenia spokoju, zdrowia i wielu pozytywnych chwil w Nowym Roku.