Aktywność w internacie

Nie samą nauką uczeń żyje, czego dowodem są działania podejmowane w internacie. Swoją aktywnością pod hasłem”Precz z nudą!” pochwaliła się grupa IV.

Każdy z wychowanków może korzystać z zajęć, które sprawią mu przyjemność i pozwolą odkryć radość tworzenia. Do wyboru są zajęcia plastyczne, teatralne, sportowe, kulinarne, majsterkowanie i wiele innych.

Wychowankowie układają puzzle, wykonują ozdoby do świetlicy i swoich sypialni, opracowują i tworzą dekoracje do przestawień teatralnych, składają modele statków, robią wiązanki świąteczne, sałatki owocowe i warzywne, promując zdrowy styl życia. Zajmują się też grami komputerowymi i stolikowymi, sprzątają teren wokół internatu i szkoły. Pracują bawiąc się i kreując przestrzeń wokół nich, wspólnie z kolegami z pozostałych grup w internacie.

Koło teatralne stwarza wychowankom możliwość rozwijania własnych zainteresowań aktorskich i plastycznych. Na zajęciach wychowankowie zdobywają i ćwiczą umiejętności sceniczne, uczą się współpracy oraz odpowiedzialności.

Koło majsterkowicza sprawia wychowankom wiele radości, zaspokajając potrzebę ekspresji, pewności siebie, poczucia własnej wartości oraz dumy z odniesienia sukcesu. Podejmowane są różne działania, w tym ukierunkowane na ochronę przyrody. Najnowszym dziełem wychowanków są budki lęgowe dla ptaków, które zostały umieszczone na drzewach za pomocą specjalnych mocowań, nie powodujących niszczenia kory.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z życia internatu.